• درباره پیشگام صنعت ابزار

  شرکت پیشگام صنعت ابزار، به عنوان یکی از مهمترین تامین کنندگان قطعات و تجهیزات خطوط لوله و همچنین مجری خدمات ساخت، بازسازی و توسعه خطوط لوله در دریا و خشکی، کار خود را از سال 1376 آغاز کرد. این شرکت با بهره گیری از مهندسان کارآزموده و خبره و همچنین تکنیسین های با تجربه، روند رشد سریعی را در پیش گرفت و در مدت کوتاهی، کارخانه ساخت تجهیزات و ادوات مورد نیاز بازار داخل و همچنین عملیات مختلف این شرکت را راه اندازی کرد. زمانی که سخن از اعتماد و اطمینان باشد، بی شک شرکت پیشگام صنعت ابزار به عنوان بهترین گزینه، مورد اشاره تمامی گارگزاران خواهد بود. کارنامه درخشان ما در صنایع مختلف نفت و گاز، صنایع نیروگاهی، تصفیه خانه ها و ...

  توضیحات بیشتر
 • توجه به ایمنی در کار

  بی شک ایمنی اولین و مهمترین اولویت ما در کار است. تمام تلاش ما در این مجموعه بر این است که بالاترین سطح ایمنی و ملاحظات زیست محیطی را برای مشتریان و کارفرمایان مهیا کنیم. یکی از افتخارات بزرگ پیشگام صنعت ابزار این است که در طی 15 سال سابقه کاری و صدها عملیات موفق خود، حتی یک حادثه را نیز تجربه نکرده است و کوچکترین صدمه جانی به پرسنل وارد نشده است. این در حالی است که ماهیت کارهای حوزه فعالیت این شرکت مخصوصا عملیات هات تپ همراه مخاطرات بسیار زیادی است...

  توضیحات بیشتر
 • قابلیت های تولید پیشگام صنعت ابزار

  زمان مهمترین معیار ارزشمندی است که برتری شرکت ها را بر یکدیگر اثبات می کند. شرکت پیشگام صنعت ابزار با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و به روز و همچنین تخصص و تجربه پرسنل کارآزموده، تجهیزات و خدمات مورد نیاز مشتریان را در کمترین زمان ممکن ارائه می دهد. این شرکت با بهره گیری از یک کارگاه ساخت، اتصالات مورد نیاز خود را در داخل تولید می کند. همچنین بسیاری از قطعات جدید برای مصارف خاص مانند تعمیرات ولو نیز توسط این امکانات گسترده قابل ساخت هستند. گارانتی تمام و کمال محصولات این شرکت و همچنین قابلیت بالای اطمینان خدمات ارائه شده، مشتریان را نسبت به این موضوع مطمئن می کند که قطعات نصب شده توسط تکنیسین های ما برای مدت طولانی بدون افت کیفیت کار می کنند. مجموعه کامل ماشین آلات و تجهیزات ساخت در بخش کارگاه این شرکت متمرکز هستند.

  توضیحات بیشتر
 • عملیات لاین استاپ در مجتمع پتروشیمی فجر

  انجام موفقیت آمیز عملیات هات تپ و لاین استاپ در مجتمع پتروشیمی فجر

  توضیحات بیشتر
 • عملیات هات تپ پتروشیمی کرمانشاه

  عملیات هات تپ 12 اینچ روی خط لوله 20 اینچ مجتمع پتروشیمی کرمانشاه.

  توضیحات بیشتر
 • بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز ، پالایش ، پتروشیمی
 • بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز ، پالایش ، پتروشیمی
 • بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز ، پالایش ، پتروشیمی
3اردیبهشت

سایز استاندارد برای بریدن هات تپ

سه شنبه 16 تیر 1394  |  3004 بازدید


هات تپ روی انواع و اقسام خطوط لوله دارای سایزهای متنوع و روی انواع سیالات امکان پذیر است. انشعاب گرم هات تپ می تواند روی سیالات آب، گاز، نفت و فرآورده ها و حتی بخار نیز انجام شود، البته هات تپ بخار که دارای دمای بسیار بالا می باشد نیازمند تهیه و تجهیز ابزارهای اضافی جهت پشتیبانی از دستگاه می باشد. در صورتی که نیاز به انجام هات تپ روی سایر سیالات با دمای بالا بود نیز نیازمند ساپورت و پشتیبانی دستگاه هات تپ خواهیم بود.

اما در خصوص سایز اجرای عملیات انشعاب گرم یک مجری متبحر و واجد صلاحیت می بایست تجهیزات لازم و توانایی و دانش فنی کافی برای انجام هات تپ در سایزهای مختلف را داشته باشد. بسیاری از پیمانکاران با انجام سرمایه گذری های گسنرده انواع دستگاه hot tap در سایزهای مختلف را فراهم می کنند اما دانش فنی و تجربه استفاده از آن را ندارند. این مجریان در این خصوص نیز می بایست اقدامات لازم را به انجام رسانده و خود را در این زمینه به درجه بالای دانش فنی برسانند.

شرکت پیشگام صنعت ابزار هم در زمینه سخت افزاری و تهیه انواع دستگاه hot tap، و هم در زمینه دانش فنی خود را به درجه بالایی از فن آوری رسانده است. به طوری که سطح فن آوری ما در حال حاضر فراتر از سطح نیازی است که تا کنون کشورمان به آن نیاز داشته است. این شرکت اکنون قادر به اجرای انشعاب گیری به روش گرم تا سایز 72 اینچ می باشد و به صورت عملی این سطح از فن آوری را آزمایش کرده است. در حال حاضر ما تکنولوژی انجام عملیات انشعاب داغ در سایزهای بالاتر را نیز دارا می باشیم و با استفاده از طراحی ها و مهندسی های فنی می توانیم با همین دستگاه های موجود سایزهای بسیار بالاتر را نیز به انجام برسانیم. با این وجود بیشترین سایز انشعاب داغ که تا کنون از ما درخواست شده است اجرای هات تپ به سایز 48 اینچ روی خطوط لوله شرکت پالایش نفت اصفهان بوده است که به سهولت و در اسرع وقت انجام گردید.

انواع دستگاه هات تپ موجود در شرکت که با استفاده از آن ها می توان عملیات انشعاب گرم را به انجام رساند به شرح زیر می باشند:

-         دستگاه هات تپ در سایز عملیاتی ½ تا 4 اینچ که دارای محرک دستی می باشد و برای عملیات های دارای سایزهای کوچک مورد ستفاده قرار می گیرد

-         دستگاه هات تپ در سایز عملیاتی ½ تا 6 اینچ که این نیز دارای محرک دستی است و در مقایسه با مورد پیشین 2 اینچ بالاتر را انشعاب گیری می کند.

-         دستگاه هات تپ در سایز عملیاتی 2 تا 12 اینچ که دارای محرک هیدرولیکی می باشد و در فشارهای مختلف می تواند اجرای هات تپ را با موفقیت به انجام برساند. این دستگاه تا فشار 5000 پی اس آی را به راحتی انشعاب گیری می کند، اما در خصوص فشارهای بالاتر نیز می توان با تجهیز دستگاه از آن استفاده کرد.

-         دستگاه های هات تپ در سایزهای عملیاتی 3 تا 12 و 16 اینچ که آن ها نیز در پروژه های اجرای hot tap بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به توضیح است بر حسب تجربه بیشترین درصد عملیات های انشعاب گیری در این سایز درخواست شده است و دستگاه های مذکور نیز امتحان خود را در این زمینه پس داده اند. این دستگاه های اجرای عملیات انشعاب گرم نیز دارای محرک هیدرولیکی می باشند.

-         دستگاه هات تپ در سایزهای عملیاتی 4 تا 16 و 20 اینچ که البته معمولاً برای عملیات هایی مورد استفاده قرار می گیرند که فشار سیال در آن ها پایین تر است.

-         دستگاه هات تپ در سایز عملیاتی 6 تا 24 اینچ که دارای محرک هیدرولیکی است و برای فشارهای بالا نیز جوابگو خواهد بود.

-         دستگاه هات تپ در سایز عملیاتی 12 تا 36 اینچ که می تواند تا فشار 5000 بی اس آی را به راحتی انشعاب گیری کند. در این مورد نیز می توان با اعمال یکسری دستورات مهندسی، تا فشار بالاتر نیز اجرای hot tap داشت.

-         دستگاه هات تپ در سایز 24 تا 60 اینچ که چنان که مشخص است برای انشعاب گیری در سایزهای بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. البته شرکت پیشگام صنعت ابزار موفق شده است با ابداع یکسری راهکارها سایز عملیاتی این دستگاه را تا 72 اینچ ارتقا دهد و در حال حاضر ما آماده ایم که عملیات هات تپ را تا سایز 72 اینچ به راحتی و با ضریب اطمینان بسیار بالا به انجام برسانیم.

 

روش انجام عملیات انشعاب گیری گرم به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم ترین شان عبارت از موارد زیر می باشند:

·        نوع دستگاه هات تپ انتخاب شده: چنان که می دانیم دستگاه hot tap سازندگان مختلف از برندهای متفاوت دارد. گرچه دستورکار همگی این حصولات تقریبا مشابه است اما تفاوت هایی نیز دیده می شود که متولی اجرای hot tap باید نسبت به آن آگاهی داشته باشد. بنابراین بر حسب برند دستگاه نوع استفاده از آن نیز متفاوت می باشد. این نکته ای است که پیشاپیش باید بدان توجه داشت.

·        سایز اجرای هات تپ: بسته به سایز عملیات انشعابی و سایر مشخصات فنی نوع باردهی به دستگاه و سایر موارد نیز متغیر خواهند بود. تجربه و دانش فنی پشتوانه انتخاب بهترین راهکارها برای اجرای عملیات انشعاب گرم محسوب می شود.

بنابراین برای اجرای هات تپ از روش های گوناگون می توان بهره برد، اما در نهایت چیزی که اهمیت دارد نتیجه کار است. کار همچنین باید در محیطی آرام و امن انجام گیرد تا خطرهای حاصل از انجام کار به کمترین حد خود برسد. در حین انجام کار باید به این موضوع توجه داشته باشید که لوله ها ترک نخورند یا شکستگی پیش نیاید. جهت پیشگیری از آسیب ها و ضررهای احتمالی قبل از انجام کار یک مهندس ناظر در محیط ارسال شده و بصورت کامل اطراف را با توجه به میزان آب و هوا بازرسی می کند. 

ارسال دیدگاه

نام: *

آدرس ایمیل: *

متن پیام:دیدگاه ها

گالری تصویر

هات تپ

هات تپ

کرواسی 4

کرواسی 4

کرواسی 11

کرواسی 11

کرواسی 10

کرواسی 10

گروه پیشگام صنعت ابزار

 • شرکت پیشگام صنعت ابزار

درباره ما

شرکت پیشگام صنعت ابزاریکی از مهم ترین تامین کنندگان تجهیزات نیروگاهی می باشد. که در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و فراساحلی فعال می باشد. انجام عملیات هات تپ (انشعاب گیری-خطوط سیالات ) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. از دیگر خدمات این شرکت می توان به ساخت مبدل های حرارتی و مخازن کاربردی در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی اشاره کرد.

تنظیمات
رنگ ها
پس زمینه
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14