• درباره پیشگام صنعت ابزار

  شرکت پیشگام صنعت ابزار، به عنوان یکی از مهمترین تامین کنندگان قطعات و تجهیزات خطوط لوله و همچنین مجری خدمات ساخت، بازسازی و توسعه خطوط لوله در دریا و خشکی، کار خود را از سال 1376 آغاز کرد. این شرکت با بهره گیری از مهندسان کارآزموده و خبره و همچنین تکنیسین های با تجربه، روند رشد سریعی را در پیش گرفت و در مدت کوتاهی، کارخانه ساخت تجهیزات و ادوات مورد نیاز بازار داخل و همچنین عملیات مختلف این شرکت را راه اندازی کرد. زمانی که سخن از اعتماد و اطمینان باشد، بی شک شرکت پیشگام صنعت ابزار به عنوان بهترین گزینه، مورد اشاره تمامی گارگزاران خواهد بود. کارنامه درخشان ما در صنایع مختلف نفت و گاز، صنایع نیروگاهی، تصفیه خانه ها و ...

  توضیحات بیشتر
 • توجه به ایمنی در کار

  بی شک ایمنی اولین و مهمترین اولویت ما در کار است. تمام تلاش ما در این مجموعه بر این است که بالاترین سطح ایمنی و ملاحظات زیست محیطی را برای مشتریان و کارفرمایان مهیا کنیم. یکی از افتخارات بزرگ پیشگام صنعت ابزار این است که در طی 15 سال سابقه کاری و صدها عملیات موفق خود، حتی یک حادثه را نیز تجربه نکرده است و کوچکترین صدمه جانی به پرسنل وارد نشده است. این در حالی است که ماهیت کارهای حوزه فعالیت این شرکت مخصوصا عملیات هات تپ همراه مخاطرات بسیار زیادی است...

  توضیحات بیشتر
 • قابلیت های تولید پیشگام صنعت ابزار

  زمان مهمترین معیار ارزشمندی است که برتری شرکت ها را بر یکدیگر اثبات می کند. شرکت پیشگام صنعت ابزار با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و به روز و همچنین تخصص و تجربه پرسنل کارآزموده، تجهیزات و خدمات مورد نیاز مشتریان را در کمترین زمان ممکن ارائه می دهد. این شرکت با بهره گیری از یک کارگاه ساخت، اتصالات مورد نیاز خود را در داخل تولید می کند. همچنین بسیاری از قطعات جدید برای مصارف خاص مانند تعمیرات ولو نیز توسط این امکانات گسترده قابل ساخت هستند. گارانتی تمام و کمال محصولات این شرکت و همچنین قابلیت بالای اطمینان خدمات ارائه شده، مشتریان را نسبت به این موضوع مطمئن می کند که قطعات نصب شده توسط تکنیسین های ما برای مدت طولانی بدون افت کیفیت کار می کنند. مجموعه کامل ماشین آلات و تجهیزات ساخت در بخش کارگاه این شرکت متمرکز هستند.

  توضیحات بیشتر
 • عملیات لاین استاپ در مجتمع پتروشیمی فجر

  انجام موفقیت آمیز عملیات هات تپ و لاین استاپ در مجتمع پتروشیمی فجر

  توضیحات بیشتر
 • عملیات هات تپ پتروشیمی کرمانشاه

  عملیات هات تپ 12 اینچ روی خط لوله 20 اینچ مجتمع پتروشیمی کرمانشاه.

  توضیحات بیشتر
 • بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز ، پالایش ، پتروشیمی
 • بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز ، پالایش ، پتروشیمی
 • بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز ، پالایش ، پتروشیمی
26خرداد

تست هیدرواستاتیک دستگاه هات‌تپ؛ لازمه‌ی اجرای عملیات انشعاب گرم

شنبه 5 تیر 1395  |  2843 بازدید


تست هیدرواستاتیک (Hydrostatic Test) یکی از بهترین روش‌ها برای آزمون ضریب تحمل دستگاه هات‌تپ در مقابل فشاری است که حین اجرای عملیات هات‌تپ  (Hot Tap Operation) به کار می‌رود. اصولاً هنگام انجام عملیات انشعاب گرم، دستگاه هات‌تپ تحت فشار سیال خط لوله قرار می‌گیرد و از این‌رو پیش از انجام عملیات باید از مقاومت دستگاه در مقابل این فشار اطمینان حاصل کرد. این تست به همراه تست‌های جوش اتصال اسپلیت‌تی (split tee) یا سایر اتصالات هات تپ نظیر سدل نیپل (Saddle-Nipple) و ولدولت (Weldolet)، جزو الزامات عملیات انشعاب‌گیری گرم محسوب می‌شود. معیار میزان فشاری به دستگاه وارد می‌شود فشار زنده‌ی سیال خط لوله است. طیق استاندارد API 2201  برای انجام تست هیدرواستاتیک فشار وارده روی دستگاه هات‌تپ را به میزان 1/1 برابر فشار زنده‌ی سیال بالا می‌برند تا ضریب ایمنی و تلورانس مورد نظر قرار گرفته شده باشد. انجام تست در فشار پایین‌تر دستگاه را به درستی در محک فشار خط زنده قرار نمی‌دهد. همچنین تست هیدرواستاتیک در فشارهای بالاتر نیز ممکن است باعث تخریب و تغییر شکل لوله یا مخزن شود و کل فرایند را با ایراد مواجه کند.

حین انجام تست، باید تمامی اجزای دستگاه هات‌تپ مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند و از استحکام و مقاومت دستگاه اطمینان حاصل شود. در غیر این صورت، و در صورت بروز هر ایراد یا مورد مشکوکی که می‌تواند حکم یک ایراد باقوه را داشته باشد، پرسنل مجاز به اجرای عملیات هات‌تپ نیستند.

شرح فرایند به این صورت است که ابتدا تمامی مجاری خروجی دستگاه مسدود شده و سپس از طریق وارد کردن مایع سیال به درون محفظه ی مسدود شده‌ی دستگاه، محفظه تحت فشار قرار می‌گیرد. هدف از این کار یافتن ایرادها، نشتی‌ها و هر عاملی است که فشار وارد را کاهش می‌دهد. کاهش فشار حین تست نشان‌گر بروز یک ایراد در دستگاه می‌باشد و باید مورد آنالیز قرار گیرد.

در صورت صحت تست، دستگاه برای اجرای عملیات هات‌تپ آماده خواهد بود. 

ارسال دیدگاه

نام: *

آدرس ایمیل: *

متن پیام:دیدگاه ها

گالری تصویر

هات تپ

هات تپ

کرواسی 4

کرواسی 4

کرواسی 11

کرواسی 11

کرواسی 10

کرواسی 10

گروه پیشگام صنعت ابزار

 • شرکت پیشگام صنعت ابزار

درباره ما

شرکت پیشگام صنعت ابزاریکی از مهم ترین تامین کنندگان تجهیزات نیروگاهی می باشد. که در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و فراساحلی فعال می باشد. انجام عملیات هات تپ (انشعاب گیری-خطوط سیالات ) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. از دیگر خدمات این شرکت می توان به ساخت مبدل های حرارتی و مخازن کاربردی در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی اشاره کرد.

تنظیمات
رنگ ها
پس زمینه
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14