• درباره پیشگام صنعت ابزار

  شرکت پیشگام صنعت ابزار، به عنوان یکی از مهمترین تامین کنندگان قطعات و تجهیزات خطوط لوله و همچنین مجری خدمات ساخت، بازسازی و توسعه خطوط لوله در دریا و خشکی، کار خود را از سال 1376 آغاز کرد. این شرکت با بهره گیری از مهندسان کارآزموده و خبره و همچنین تکنیسین های با تجربه، روند رشد سریعی را در پیش گرفت و در مدت کوتاهی، کارخانه ساخت تجهیزات و ادوات مورد نیاز بازار داخل و همچنین عملیات مختلف این شرکت را راه اندازی کرد. زمانی که سخن از اعتماد و اطمینان باشد، بی شک شرکت پیشگام صنعت ابزار به عنوان بهترین گزینه، مورد اشاره تمامی گارگزاران خواهد بود. کارنامه درخشان ما در صنایع مختلف نفت و گاز، صنایع نیروگاهی، تصفیه خانه ها و ...

  توضیحات بیشتر
 • توجه به ایمنی در کار

  بی شک ایمنی اولین و مهمترین اولویت ما در کار است. تمام تلاش ما در این مجموعه بر این است که بالاترین سطح ایمنی و ملاحظات زیست محیطی را برای مشتریان و کارفرمایان مهیا کنیم. یکی از افتخارات بزرگ پیشگام صنعت ابزار این است که در طی 15 سال سابقه کاری و صدها عملیات موفق خود، حتی یک حادثه را نیز تجربه نکرده است و کوچکترین صدمه جانی به پرسنل وارد نشده است. این در حالی است که ماهیت کارهای حوزه فعالیت این شرکت مخصوصا عملیات هات تپ همراه مخاطرات بسیار زیادی است...

  توضیحات بیشتر
 • قابلیت های تولید پیشگام صنعت ابزار

  زمان مهمترین معیار ارزشمندی است که برتری شرکت ها را بر یکدیگر اثبات می کند. شرکت پیشگام صنعت ابزار با بهره گیری از ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و به روز و همچنین تخصص و تجربه پرسنل کارآزموده، تجهیزات و خدمات مورد نیاز مشتریان را در کمترین زمان ممکن ارائه می دهد. این شرکت با بهره گیری از یک کارگاه ساخت، اتصالات مورد نیاز خود را در داخل تولید می کند. همچنین بسیاری از قطعات جدید برای مصارف خاص مانند تعمیرات ولو نیز توسط این امکانات گسترده قابل ساخت هستند. گارانتی تمام و کمال محصولات این شرکت و همچنین قابلیت بالای اطمینان خدمات ارائه شده، مشتریان را نسبت به این موضوع مطمئن می کند که قطعات نصب شده توسط تکنیسین های ما برای مدت طولانی بدون افت کیفیت کار می کنند. مجموعه کامل ماشین آلات و تجهیزات ساخت در بخش کارگاه این شرکت متمرکز هستند.

  توضیحات بیشتر
 • عملیات لاین استاپ در مجتمع پتروشیمی فجر

  انجام موفقیت آمیز عملیات هات تپ و لاین استاپ در مجتمع پتروشیمی فجر

  توضیحات بیشتر
 • عملیات هات تپ پتروشیمی کرمانشاه

  عملیات هات تپ 12 اینچ روی خط لوله 20 اینچ مجتمع پتروشیمی کرمانشاه.

  توضیحات بیشتر
 • بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز ، پالایش ، پتروشیمی
 • بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز ، پالایش ، پتروشیمی
 • بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت ، گاز ، پالایش ، پتروشیمی
30تیر

هات تپ حرفه ای چیست؟

چهارشنبه 27 خرداد 1394  |  2982 بازدید


هات تپ حرفه ای

زمانی که شما قصد انجام عملیات هات تپ را دارید باید به یک سری نکات کلی و مهم توجه کنید که از ابتدا باید بصورت درست و استاندارد پیش روند . بطور مثال زمانی که میخواهید در یک خط اصلی لوله انشعابات زیادی ایجاد کنید در ابتدا باید افراد مورد نظر از لحاظ حرفه ای بودن در سطح بسیار بالایی باشند چون اینکار بسیار حساس میباشد و هرگونه اشتباه میتواند آخرین اشتباه فرد مورد نظر باشد. اگر بخواهید یک کار بصورت حرفه ای پیش رود به 2 نکته کلی باید توجه داشته باشید : 1_ افراد حرفه ای 2_ابزار حرفه ای !  علاوه بر افراد باید ابزارهایی با کیفیت بالا در خط انجام کار در دستور کاری قرارگیرند که بهترین بازده را با کمترین ریسک خطر به همراه داشته باشند. هات تپ حرفه ای یکی از پردرآمد ترین صنعت ها در زمینه تعمیرات و تاسیسات صنعت نفت و گاز میباشد که سالانه شرکت های بسیاری بر روی آن سرمایه گذاری میکنند.

کاربرد صنعت هات تپ در کشورها

کشورهایی که میتوانند به خوبی از هات تپ بهره ببرند که اصولآ خطوط لوله گاز – نفت و بصورت کلی سیالات در خطوط اصلی لوله های آنها در کشور جریان دارد. در حین انجام کار زمانی که اتصالات جوش داده شوند به دلیل خطر های احتمالی باید در کمترین زمان به دمای عادی و طبیعی برسند که کمترین آسیبی از لحاظ اشتعال و انفجار نداشته باشند.هنگام انجام اینکار باید به روش درست و اصولی قسمت ها مربوطه سرد شوند که باتوجه به حجم انجام کار معمولآ این قسمت خوب پیش نمیرود و باعث ترک خوردن لوله و در نتیجه فرسایل لوله بعد از مدت زمانی مشخص میشود. در هنگام سرد کردن محل اتصالات باید به نکاتی از قبیل جنس لوله – میزان جوش داده شده در محل و ... توجه کنید.

هرچقدر دقیق و با برنامه ریزی بر روی کار مورد نظر فعالیت کنید قطعآ بهترین نتیجه رو میتونید بگیرید. یکی از دیگر نکاتی که باید بهش توجه کنید فشار وارده بر لوله ها و خطوط مورد نظر میباشد. ولی میتوان بررسی شرایط محیطی جهت انجام کار را نیز به عنوان یکی از متدهای مهم در نظر گرفت.

جوشکاری خطوط اصلی لوله

هنگام انجام عملیات جوشکاری هات تپ باید دقت کنید اگر جوشکاری در خطوط با ضخامت کم انجام میشود باید با ولتاژ برق پایین انجام میگیرد و جوشکاری  در خطوط با ضخامت بیشتر ولتاژ و جریان برق بیشتری را میطلبد.

ارسال دیدگاه

نام: *

آدرس ایمیل: *

متن پیام:دیدگاه ها

گالری تصویر

هات تپ

هات تپ

کرواسی 4

کرواسی 4

کرواسی 11

کرواسی 11

کرواسی 10

کرواسی 10

گروه پیشگام صنعت ابزار

 • شرکت پیشگام صنعت ابزار

درباره ما

شرکت پیشگام صنعت ابزاریکی از مهم ترین تامین کنندگان تجهیزات نیروگاهی می باشد. که در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و فراساحلی فعال می باشد. انجام عملیات هات تپ (انشعاب گیری-خطوط سیالات ) از عمده فعالیت های این شرکت می باشد. از دیگر خدمات این شرکت می توان به ساخت مبدل های حرارتی و مخازن کاربردی در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی اشاره کرد.

تنظیمات
رنگ ها
پس زمینه
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14